BURNOS PRIEŽIŪROS ATMINTINĖ


1. Valykite dantis kasdien, 3-5 min. po pusryčių ir vakarienės.

2. Vidinius ir išorinius dantų paviršius valykite sukamaisiais, šluojamaisiais judesiais, o kramtomuosius – judesiu “pirmyn-atgal”. Liežuvio nugarėlę valykite šluojamaisiais judesiais.

3. Dantims valyti naudokite minkštą, nedidele galvute, sintetinių šerių šepetėlį.

4. Dantų šepetėlį keiskite kas 3-4 mėn. (kai šereliai pradeda krypti į šonus).

5. Valykite tarpdančius. Tam naudojami dantų siūlai, krapštukai, tarpdančių šepetukai.

6. Tarpdančius valant siūlu imama 50 cm. siūlo, juo apvyniojami dideji pirštai, rodomaisiais ir nykščiu suspaudus dantų siūlas įkišamas į tarpdantį, judesiu “auštyn-žemyn” jis išvalomas.

7. Naudokite specialisto rekomenduotą dantų pastą.

8. Rekomenduojama kasdien skalauti burną specialiais skysčiais. Jais skalaujant stiprinami dantys ir dantenos, mažinamas minkštojo apnašo bakterijų poveikis.

9. Tinkamai maitinkitės. Neužmirškite, kad dažnai valgant, ypač saldumynus, būtina papildomai valyti dantis ir skalauti burną.

10. Apsilankykite pas odontologą ar burnos higienistą mažiausiai du kartus per metus. Netgi taisyklingai ir nuolat prižiūrint dantis ir burnos ertmę, būtina, kad burnos higienistas 2 kartus per metus profesionaliai nuvalytų dantų apnašas ir akmenis. Tai padės apsaugot dantis ir dantenas nuo karieso bei uždegiminių burnos ertmės procesų.


Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.